Fenyö ünnep
2014-02-12 02:18:28

Az óvodai karácsonyi műsornak közösségépítő szerepe van. A gyermekek műsorát a szülők, nagyszülők megnézhetik, figyelhetik gyermekük, unokájuk ügyes előadását. A szeretet ünnepének a hangulata a gyermekek érzelmi fejlődését segíti elő.

Az ünnepi műsort idén is megrendeztük, gyermekek csoportos előadásában. A rendezvény nyilvános volt, szép számmal jelentek meg a gyermekek szülei, akik büszkék lehettek gyermekeikre.

Mikulás
2014-02-12 02:17:00

"Kipp- kopp kopogás, itt van itt a Mikulás!"

Idén is, mint minden megelőző évben, ismét eljött hozzánk, a gyermekek egyik legkedvesebb ismerőse, a jó öreg Mikulás. A gyerekek vidám versekkel és dalokkal készültek az alkalomra.

A Mikulás távozásával a délelőtti program még nem ért véget! A gyermekeket még várta egy vidám bábelőadás, amely szintén a Mikulásról szólt!

Mézeskalács sütés
2014-02-12 02:14:16

A mézeskalács sütésébe a gyermekeket és a szülőket is belevontuk. A tészta gyúrása, nyújtása, szaggatása és az elkészült sütemények díszítése „írókázása” közös élményt és közösségformáló csoportmunkát jelentett mindannyiunk számára.

Tisztasági hét
2014-02-12 02:12:54

A Bay Zoltán Általános Iskola Tisztasági hetet tartott tanulóinak, amelyre meghívták óvodánkból a nagycsoportos gyerekeket is. A gyerekek különböző játékokban és vetélkedőkben vehettek részt, amelyeket nagyon élveztek. Ez a rendezvény is lehetőséget biztosított, hogy a gyermekek az iskolával közvetlen tapasztalatokat szerezhessenek. A meghívásért ezúton is köszönetünket fejezzük ki az iskola vezetésének!

Márton-nap
2014-02-12 02:11:41

"A népszokás szerint ezen a napon libát kell enni, ugyanis aki Márton napon libát nem eszik, egész éven át éhezik."
Mi is megünnepeltük a Márton napot óvodánkban.
Minden kisgyerek készített papírból libát vagy műanyag flakonból lámpiont.
Ezen a napon libazsíros kenyeret is fogyasztottak a gyerekek.

Zumba óra
2014-02-12 02:08:51

Az idei tanévtől újdonságként megjelent hetente egy alkalommal a gyermekek számára zumba foglalkozás, amelyet szakirányban képzett kolléganőnk irányít.

Méhecske híradó
2012-11-20 12:23:44